Sú obaly na iPhone zbytočnosť? Nie tak celkom...

autor: -pm

 

iPhony patria v súčasnosti medzi najkrajšie smartfóny na trhu (podľa nás vo FORCE sú najkrajšie :)). Majú dokonalé proporcie, tvar a nádherný dizajn, ktorý Apple každý rok vylepšuje. Aj preto medzi veľa ľuďmi panuje názor, že sa na ne obal nehodí. Z istého uhľa pohľadu sa s týmto názorom dá súhlasiť, je tu však viacero ale.

Smartfóny od Apple majú okrem svojho veľkého výkonu, skvelej optimalizácie hardvéru a softvéru a krásneho dizajnu aj ďalšiu spoločnú vlastnosť - sú drahé. Niektoré viac, niektoré menej, ale vo všeobecnosti je to práve cena, nad ktorou sa väčšina pozastaví. Sú ľudia (väčšinou zákazníci Apple), ktorí ju obhajujú, a potom aj ľudia, ktorí ju “hejtujú”. To dnes ale riešiť nebudeme. Jednoducho sa asi zhodneme na tom, že iPhony sú vo všeobecnosti, tak ako väčsina Apple produktov, drahé zariadenia.

 

pexels-photo-699122

 

S tým sa spája ďalšia otázka, a síce: Ako veľmi sú pri takejto cenovke zariadenia odolné? Nuž, veľa produktov značky Apple sa vyznačuje naozaj vysokou kvalitou spracovania a do istej miery aj odolnosti, napr. MacBooky, iMacy, či MacMini. S výnimkou MacBookov však ide o zariadenia určené na stôl do kancelárie, u ktorých sa počíta s tým, že sa s nimi veľmi hýbať nebude.

Druhou kategóriou sú potom produkty vysoko prenosné, s ktorými sa manipuluje denne a vo veľkom. Patria medzi ne napr. iPhony, iPady či Apple Watch. A hoci sú spracovaním a použitými materiálmi takisto špička vo svojom segmente, v prípade iPhonov či iPadov ich prednú stranu tvorí veľký displej, ktorý je zo skla. Aj keď sa jedná o Gorilla Glass, teda o veľmi odolné sklo voči poškriabaniu aj pádu, stále je to sklo. Kto bude tvrdiť, že sa rozbiť nedá, jednoducho klame.

SKLO, SKLO EVERYWHERE

V najnovších generáciách sa Apple vrátil čiastočne k riešeniu z iPhonu 4 a 4S, kedy je zadná strana iPhonov (X, XS, XS Max) takisto sklenená a iba bočná časť je z ocele. iPhone tým získal síce nevšedný dizajn, ale aj ďalšiu, pomerne veľkú plochu, ako stvorenú na rozbitie. Výmena, či už displeja alebo zadnej časti je navyše poriadne drahá záležitosť, a to nemusíte navštíviť ani autorizovaný servis.

 Otázka ochrany zariadenia, ktoré v dnešnej dobe pokojne atakuje cenovú hranicu 1600€ je teda určite na mieste. Na trhu je dnes obrovské množstvo ochranných skiel, obalov, coverov a ochranných doplnkov rôznych tvarov, veľkostí, s rôznou schopnosťou ochrany. Je preto rozumné pozrieť sa na obal bližšie a zistiť, akú ochranu vie poskytnúť. Samozrejme, veľkú úlohu zohráva aj vzhľad. Veď, keď už musím mať na mojom iPhone obal, nech nevyzerá ako z tretej cenovej.

 

pexels-photo-1542252

 

DIZAJN + OCHRANA = JACKPOT

Vo FORCE sme spojili dokopy faktor dizajnu a faktor ochrany. V dizajne sme stavili na javorové drevo. Drevo bolo, je a vždy bude trend. Využíva sa vo všetkých odvetviach od stavebníctva a architektúry, cez nábytok až po automobilový priemysel. Je zárukou kvality a prémiovosti. Má krásnu textúru a vďaka svojej rozmanitosti sa z každý výrobok z dreva stáva jedinečným. Preto sme ho zvolili na zadnú časť našich obalov a doplnili decentným gravírovaným dizajnom, aby vizuálna podstata obalu ešte viac vynikla. Svoj obal si vo FORCE nájdu dámy aj páni, keďže sme pripravili pre obe pohlavia inú zadnú časť. 

 Ochrannú funkciu pri obaloch zastupuje TPU, čiže termoplastický polyuretán. Ide o materiál, ktorý sa využíva vo svete pri ochranných pomôckach, obaloch a iných produktoch, ktorých cieľom je ochrániť konkrétny predmet. TPU použité v obaloch FORCE chráni boky iPhonu a taktiež presahuje mierne nad displej, aby sa zabránilo rozbitiu displeja v prípade pádu telefónu na zem displejom dole. Napriek tomu iPhone v obale nepôsobí masívne a nemotorne, ako je to často vidieť u obalov iných značiek.

S obalmi FORCE určite “nešliapnete vedľa”, a svojmu jabĺčkovému miláčikovi doprajete štýlovú ochranu, navyše za rozumnú cenu.

6O2A9681


 

Na našom webe využívame súbory cookie za cieľom zlepšenia služieb pre Vás. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.